دکتر عبدالله شفایی عضو کمیسیون با دکتر عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی ملاقات نمود

icoic_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۱۰:۴۹
12

این ملاقات به هدف شمولیت قانون اساسی در کانکور عمومی جهت تقویت آگاهی از قانون اساسی میان محصلین، شمولیت قانون اساسی به عنوان یک مضمون در نصاب تحصیلات عالی، تقویت روابط اکادمیک میان کمیسیون و وزارت تحصیلات عالی، سهم‌گیری کادرهای علمی در نشرات تحقیقی کمیسیون، برگزاری سمینارهای آگاهی دهی از قانون اساسی و چگونگی امضای تفاهمنامه همکاری میان دو طرف بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این ملاقات محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط وآگاهی از قانون اساسی و لطیف احمدی مدیر اجرائیه عضو کمیسیون نیز حضور داشتند.

101

دکتر عبدالله شفایی عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، ضمن قدردانی از همکاری های وزارت تحصیلات عالی در راستای تطبیق احکام قانون اساسی به ویژه برگزاری بهتر مراسم هفدهمین سالروز تصویب قانون اساسی در این وزارت گفت که رهبری کمیسیون آماده است تا برنامه های مشترک علمی و اکادمیک با وزارت تحصیلات عالی داشته باشند.

موصوف از رهبری این وزارت خواست تا مضمون قانون اساسی در نصاب واحد تحصیلات عالی کشور علاوه گردد تا دانشجویان فهم اساسی از احکام این قانون داشته باشند.

عضو کمیسیون در رابطه به مؤثریت برنامه های آگاهی دهی این کمیسیون معلومات ارائه نموده و از رهبری وزارت تحصیلات عالی خواست که زمینه برگزاری برنامه های آگاهی دهی از احکام قانون اساسی را در نهاد های علمی کشور فراهم سازند.

دکتر شفایی همچنان به رهبری وزارت تحصیلات عالی پیشنهاد نمود تا این همکاری ها در مسوده یک تفاهمنامه آماده و میان جانبین به امضا برسد تا هماهنگی بیشتر میان کمیسیون و وزارت تحصیلات عالی صورت گیرد.

سپس دکتر عباس بصیر وزیر تحصیلات عالی آمادگی شان را در رابطه به موضوعات مطرح شده اعلام نموده و گفت که در قسمت نهایی سازی طرح تفاهمنامه همکاری های علمی کار های مسلکی مشترک صورت گیرد و بعدا امضاء شود.

در اخیر دکتر عبدالله شفایی عضو کمیسیون، سمبول حاکمیت قانون اساسی را به وزیر تحصیلات عالی اهدا نمود.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۹:۴
Background image

جلسه همآهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برگزار شد

این جلسه تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر سید‌ ابوبکر متقی و دکتر عبدالله شفایی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۱۰:۵۷
Background image

جلسه هماهنگی امور مسلکی و اداری تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی تدویر یافت

این جلسه با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید‌ ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد رئیس دفتر مقام، سنگر حسین زی رئیس دارالانشاء، دکتر. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۱۰ - ۱۰:۵۴
Background image

جلسه هماهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی تدویر یافت

این جلسه تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید‌ ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد. . .

باز گشت به اخبار