سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان"بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان" در اداره تنظیم امور زندان ها تدویر یافت

icoic_admin
Wed, Aug 11 2021 8:39 AM
23

این سمینار از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با حضور داشت دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون، داکتر صفی الله جلالزی رئیس اطلاعات و ارتباط عامه آن اداره، متخصصین دیپارتمنت یاد شده و شماری از کارکنان بخش های ملکی و نظامی اداره مذکور برگزار گردید.

ad

نخست دکتر سید آقا موسوی نژاد ضمن قدردانی از برگزار کنندگان سمینار، در رابطه به حقوق اساسی اتباع صحبت نموده و گفت:"بررسی حقوق اساسی یکی از اقدامات ارجمند در راستای آگاهی دهی و تأمین حقوق اساسی اتباع می باشد که خوشبختانه اداره تنظیم امور زندان ها تلاش نموده است تا این حقوق را در محابس کشور تأمین نماید."

موصوف راجع به اهمیت و ضرورت سمینار امروزی صحبت نموده و از اشتراک کنندگان خواست تا آموخته های شان را با همکاران شان نیز شریک ساخته و جهت تحقق احکام قانون اساسی بیشتر از پیش تلاش نمایند.

در ادامه محمد ضیاء فرهمند در مورد دولت و حکومت در قانون اساسی یاد آوری نموده و گفت:"وظایف و صلاحیت های دولت و حکومت در قانون اساسی صراحت داشته و تفکیک قوا در این قانون از اصول اساسی می باشد."

وی در باره حقوق اساسی و وجایب اتباع در قانون اساسی اشاره کرده و تغییراتی که در محابس کشور در طی یک ده اخیر رونما گردیده است را مایه افتخار عنوان نموده و اظهار داشت که انتظار می رود در این اداره احکام قانون اساسی به ویژه فصل دوم این قانون به طور جدی رعایت گردد.

محمد ضیاء فرهمند از اداره مذکور خواست تا دوسیه های که در مراحل تحقیق و اقامه دعوای قرار دارند، سرعت بخشیده و شهروندان بی‌گناهی که در محابس به دلایل گوناگون به سر می برند، مطابق به قانون به رهایی آنان اقدام نمایند.

ad

همچنان لطف الله رحیمی و محمد خلیل قیامی متخصصین دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی پیرامون "بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی کشور" و "رعایت حقوق اساسی متهم، مظنون و مجرم در جریان گرفتاری، محاکمه و حبس" معلومات همه جانبه ارائه نمودند.

متعاقباً دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، اثر بخشی سمینار را به کارکنان ملکی و نظامی این اداره مثبت ارزیابی نموده و خواهان تداوم این گونه سمینار ها شد. در اخیر، سمینار با پرسش و پاسخ میان برگزار کنندگان و اشتراک کنندگان پایان یافت.

Latest news

Sat, Jan 16 2021 5:38 AM
Background image

The 17th anniversary of adoption of the Constitution was celebrated at the Ministry of Labor and Social Affairs

The ceremony was held in presence of the leadership of the Ministry of Labor and Social Affairs, Dr. Mohammad Haroon Stanekzai Head of the Department of Reading the Law and Recognizing. . .

Wed, Jan 13 2021 10:44 AM
Background image

The 17th anniversary of the adoption of the constitution was celebrated at the Ministry of Commerce & Industry.

The ceremony was attended by Abdul Karim Malekyaar Deputy Minister for Industry and Commerce, Mohammad Nader Alam head of Department of monitoring and implementing of the constitution. . .

BACK TO NEWS