پیام تسلیت به مناسبت وفات دکتر عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون

icoic_admin
شنبه ۱۳۹۹/۶/۱۵ - ۱۰:۳۴
333

كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ. (الرحمن آیه 27)

با نهایت احساس تأثر وتاسف عمیق اطلاع حاصل نمودیم که مرحوم دکتر عبدالرؤوف هروی الیوم شنبه مؤرخ 15 سنبله 1399 داعی اجل را لبیک گفته و به لقاء الله پیوسته است، ضمن تسلیت به خانواده هروی، دوستان و اقارب، برای مرحوم مغفور علو درجات و برای بازماندگان و دوستان صبر جمیل خواهانیم.

 مرحوم دکتر عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون فرزند الحاج محمد اسلم در سال 1346 خورشیدی در ولسوالی انجیل ولایت هرات دیده به جهان گشود، موصوف بعد از تکمیل تحصیلات عالی لیسانس، ماستری و دکترا در بخش " فقه اسلامی مقایسوی با قوانین وضعی" در پوهنتون الازهر مصر، در سال 1390 با روحیه خدمت گزاری  همراه با فامیل خویش به وطن عودت نمود و در مربوطات وزارت عدلیه به کار آغاز کرد،  ایشان از طریق مقام عالی ریاست جمهوری مطابق ماده 157 قانون اساسی به عنوان عضو کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی تعیین و جهت اخذ رای اعتماد به ولسی جرگه معرفی گردید،  مرحوم دکتر هروی با توانایی علمی و مسلکی بعد از اخذ رای تأیید از ولسی جرگه شورای ملی، قرار حکم شماره 118 مورخ 10/10/1394 مقام عالی ریاست جمهوری به صفت عضو کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی رسماً اشغال وظیفه نمود.

 مرحوم دکتر هروی طی بیشتر از چهار سال خدمت صادقانه به کشور از طریق کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی درگسترش حاکمیت قانون وآگاهی دهی از احکام قانون اساسی  تلاش بی شایبه­ای انجام داد و به 18 ولایت کشور سفر نمود تا ارزش­های قانون اساسی را از نزدیک به مردم بازگو نماید.

 او یکی از کادرهای ورزیده افغانستان بود که در چندین پوهنتون به تربیه نسل­های جدید افغانستان از طریق تدریس مصروف بود و هم چنان که با مریضی خطرناک فقدان خون و احتمال سرطان دست و پنجه نرم می­کرد همه روزه به کمیسیون حاضر بود و به عنوان وارسی کننده امور کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی ایفای وظیفه میکرد. اما شدت مریضی مرحوم دکتر هروی را مجال خدمت بیشتر نداد و روح بلندش به ملکوت اعلی پیوست.  

کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی فقدان کادر ورزیده کشور مرحوم دکتر هروی را یک ضایعه بزرگ و جبران ناپذیر برای مردم، کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی و دولت جمهوری اسلامی افغانستان دانسته و به روح بلند و ملکوتی مرحوم مغفور که نمادی از صداقت، شایستگی و خدمت گزاری بود اتحاف دعا  نموده و دراین مصیبت بزرگ عمیقاً خویش را شریک میدانیم.

با احترام

کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۱:۲۰
Background image

نشست هماهنگی کمیسیون با مؤسسه حمیده برمکی برگزار گردید.

 نشست هماهنگی کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی  با مؤسسه حمیده برمکی  در راستای تفاهم روی برنامه های مشترک پیرامون برنامه های آگاهی دهی از قانون اساسی توسط مؤسسه حمیده برمکی. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۸:۴۴
Background image

سمینار آگاهی از قانون اساسی در پوهنتون خصوصی جهان برگزار گردید.

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با همکـــاری پوهنتون خصوصی جهان سمینار یک روزه آگاهی از قانون اساسی را تحت عنوان « نظارت از تطبیق و حمایت از قانون اساسی افغانستان» دو‌شنبه 31. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۰:۵۱
Background image

مراسم ختم قرآن عظیم شان و اتحاف دعا به روح مرحوم داکتر عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون برگزار گردید.

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی بتارخ 25 سنبله 1399 مراسم ختم قرآن عظیم شان و اتحاف دعا به روح مرحوم داکتر عبدالرؤوف هروی عضو کمیسیون را در تالار وزارت اقتصاد برگزار نمود.

در. . .

باز گشت به اخبار