سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان"بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان" در اداره تنظیم امور زندان ها تدویر یافت

icoic_admin
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۹
23

این سمینار از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با حضور داشت دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون، داکتر صفی الله جلالزی رئیس اطلاعات و ارتباط عامه آن اداره، متخصصین دیپارتمنت یاد شده و شماری از کارکنان بخش های ملکی و نظامی اداره مذکور برگزار گردید.

ad

نخست دکتر سید آقا موسوی نژاد ضمن قدردانی از برگزار کنندگان سمینار، در رابطه به حقوق اساسی اتباع صحبت نموده و گفت:"بررسی حقوق اساسی یکی از اقدامات ارجمند در راستای آگاهی دهی و تأمین حقوق اساسی اتباع می باشد که خوشبختانه اداره تنظیم امور زندان ها تلاش نموده است تا این حقوق را در محابس کشور تأمین نماید."

موصوف راجع به اهمیت و ضرورت سمینار امروزی صحبت نموده و از اشتراک کنندگان خواست تا آموخته های شان را با همکاران شان نیز شریک ساخته و جهت تحقق احکام قانون اساسی بیشتر از پیش تلاش نمایند.

در ادامه محمد ضیاء فرهمند در مورد دولت و حکومت در قانون اساسی یاد آوری نموده و گفت:"وظایف و صلاحیت های دولت و حکومت در قانون اساسی صراحت داشته و تفکیک قوا در این قانون از اصول اساسی می باشد."

وی در باره حقوق اساسی و وجایب اتباع در قانون اساسی اشاره کرده و تغییراتی که در محابس کشور در طی یک ده اخیر رونما گردیده است را مایه افتخار عنوان نموده و اظهار داشت که انتظار می رود در این اداره احکام قانون اساسی به ویژه فصل دوم این قانون به طور جدی رعایت گردد.

محمد ضیاء فرهمند از اداره مذکور خواست تا دوسیه های که در مراحل تحقیق و اقامه دعوای قرار دارند، سرعت بخشیده و شهروندان بی‌گناهی که در محابس به دلایل گوناگون به سر می برند، مطابق به قانون به رهایی آنان اقدام نمایند.

ad

همچنان لطف الله رحیمی و محمد خلیل قیامی متخصصین دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی پیرامون "بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی کشور" و "رعایت حقوق اساسی متهم، مظنون و مجرم در جریان گرفتاری، محاکمه و حبس" معلومات همه جانبه ارائه نمودند.

متعاقباً دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، اثر بخشی سمینار را به کارکنان ملکی و نظامی این اداره مثبت ارزیابی نموده و خواهان تداوم این گونه سمینار ها شد. در اخیر، سمینار با پرسش و پاسخ میان برگزار کنندگان و اشتراک کنندگان پایان یافت.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۹
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان"بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان" در اداره تنظیم امور زندان ها تدویر یافت

این سمینار از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با حضور داشت دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۳
Background image

یافته‌های نظارتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی از برخی پوهنتون‌های خصوصی با مقامات وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته شد

یافته های نظارتی کمیسیون نشان می دهد که ماده های ۴۲، ۴۵ و ۴۶ قانون اساسی، در شماری از پوهنتون های خصوصی در مرکز و ولایات نقض گردیده است.

بدین منظور جلسۀ تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۸
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان" مکلفیت پولیس ملی در تطبیق قانون اساسی افغانستان" در قوماندانی امنیه ولایت کابل دایر گردید

این سمینار با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی، متخصصین دیپارتمنت متذکره و شماری از افسران و سربازان. . .

باز گشت به اخبار