سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی امروز در اداره انرژی هستوی تدویر یافت

icoic_admin
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۷:۳
302

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی این سمینار را تحت عنوان"تشریح قانون اساسی و سروی سطح معلومات از قانون اساسی" با حضور داشت معاون اداری اداره آنرژی هستوی، رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون، متخصصین دیپارتمنت متذکره، روئسا و شماری زیادی از کارکنان اداره انرژی هستوی در تالار کنفرانس های آن اداره برگزار کرد.

01

نخست زاهدالله زاهد معاون اداری اداره انرژی هستوی ضمن تشکری از تشریف آوری مهمانان، در رابطه به اهمیت قانون اساسی کشور صحبت نموده و گفت که این قانون یکی از بهترین قوانین اساسی در سطح کشور های منطقه به شمار می رود و آگاهی از احکام این قانون برای همه مردم این کشور ضروری می باشد.

معاون اداری انرژی هستوی علاوه کرد که قانون اساسی در تمام بخش ها به ویژه تنظیم حقوق و وجایب اتباع و شهروندان، وظایف ارگان های دولت و روابط سیاسی دولت با دول خارجی را مشخص نموده است.

موصوف پیرامون تاریخچه قوانین اساسی کشور صحبت نموده و قانون اساسی فعلی را جامع ترین قانون اساسی دانسته و گفت که این قانون با معیار های دینی و فرهنگی افغانستان مطابقت داشته و تمام ارزش های مردم در آن تسجیل یافته است.

زاهدالله زاهد از تمام کارکنان این اداره خواست که از سمینار دایر شده استفاده اعظمی داشته باشند و آموخته های شان را در اداره عملی نمایند.

محمد‌ ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون ضمن تشکری از اداره انرژی هستوی بابت بهتر برگزار نمودن این سمینار، از اشتراک کننده گان خواست که سهم فعال در سمینار داشته باشند و آموخته های شان را با دیگر همکاران شان نیز شریک سازند.

در ادامه رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی پیرامون مزیت ها و چالش های قانون اساسی کشور معلومات همه جانبه ارایه نموده و قانون اساسی را حاصل تلاش ها و زحمات تاریخی مردم افغانستان دانسته و گفتند که قانون اساسی فعلی نیز متأثر از نظامنامه اساسی دوره شاه امان الله خان می باشد.

101

فرهمند در رابطه به انواع قانون اساسی اشاره کرده و گفت:"به لحاظ روند بازنگری و تعدیل، دو نوع قانون اساسی؛ انعطاف پذیر و غیر انعطاف پذیر در جهان وجود دارد که قانون اساسی افغانستان نیز از لحاظ روند تعدیل و بازنگری، در رده‌ی قوانین اساسی غیر انعطاف پذیر می باشد، چون پروسه تعدیل این قانون دارای تشریفات خاص و پروسه سخت است که توسط لویه جرگه قانون اساسی تعدیل صورت می گیرد.

سپس لطف الله رحیمی و محمد خلیل قیامی متخصصین دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی در رابطه به "نگاه حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی" و "قانون اساسی افغانستان و رعایت اصول و موازین محاکمه عادلانه" به طور همه جانبه معلومات ارایه نمودند.

در اخیر، رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی کمیسیون به پرسش های اشتراک کننده گان پاسخ های همه جانبه ارایه نمود. همچنان نتایج سمینار توسط محمد عارف عارفی آمر منابع بشری اداره انرژی هستوی مثبت ارزیابی گردیده و خواهان افزایش همچون سمینار ها در ادارات دولتی شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۷
Background image

سمینار آگاهی دهی از احکام قانون اساسی در وزارت امور زنان تدویر یافت

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی این سمینار یک روزه را تحت عنوان"گفتمان بررسی حقوق و وجایب زنان در قانون اساسی افغانستان" به هدف فهم احکام قانون اساسی و نقش و جایگاه زنان در. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۳۰
Background image

ورکشاپ یک روزه آگاهی از قانون اساسی تحت عنوان "بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی" در مقام ولایت کابل دایر گردید

این ورکشاپ به هدف معلومات و اگاهی دهی از احکام قانون اساسی، اهمیت و مزایایی قانون اساسی به کارکنان و کارمندان مقام ولایت کابل تدویر یافت.

ورکشاپ یاد شده با حضور داشت رئیس دیپارتمنت. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۵
Background image

جلسه آگاهی دهی پروژه های انکشافی وزارت ها و ادارات دولتی با اداره امور ریاست جمهوی از طریق ویدیو کنفرانس تدویر یافت

این نشست مجازی(ویدیو کنفرانس) با اشتراک دکتر محمد هارون ستانکزی رئیس دیپارتمنت مطالعه قوانین و دریافت تناقضات با قانون اساسی کمیسیون، رئیس تعقیب تعهدات هدایات مقام عالی ریاست جمهوری،. . .

باز گشت به اخبار