روز بیرق ملی کشور مبارک باد

icoic_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۷ - ۹:۱۴
01001

روز بیرق ملی کشور مبارک باد

ماده نزدهم قانون اساسی افغانستان:

بیرق افغانستان  مرکب است از: سه قطعه  با رنگ های سیاه، سرخ و سبز  که به صورت  عمودی، به اندازه های مساوی، از چپ به راست، درکنار هم واقع شده،  عرض هر رنگ برابر نصف طول آن است و در وسط آن نشان ملی افغانستان قرار دارد.

نشان ملی افغانستان  عبارت از محراب  و منبر به رنگ  سفید می باشد  که در دو گوشۀ آن دو بیرق  و در وسط آن در قسمت فوقانی، کلمۀ مبارک لا اله الا الله محمد رسول الله و الله اکبر واشعۀ خورشید  درحال طلوع  و در قسمت  تحتانی آن تاریخ  ۱۲۹۸  هجری  شمسی و کلمۀ  افغانستان، جا داشته  و از دو طرف با خوشه های گندم احاطه شده است .

طرز استفاده از بیرق و نشان ملی توسط  قانون تنظیم  می گردد.

flag

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۴:۳۰
Background image

جلسه همآهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برگزار شد.

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی قبل از ظهر روز یکشنبه 9 قوس 1399، تحت ریاست دکتر عبدالله شفایی عضو و وارسی کننده کمیسیون و با حضور دکتر سید ‌‌ابوبکر متقی، قضاوتیار محمدعارف. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۱۲ - ۱۰:۵۰
Background image

مشرانو جرگه خواهان تجدید نظر در تصمیم کمیته قوانین گردید!

مشرانو جرگه خواهان تجدید نظر در تصمیم کمیته قوانین گردید!
در پی اقدام کمیته قوانین در واگذاری صلاحیت تفسیر قانون اساسی به ستره محکمه، سرپرست کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی به. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۵:۴۰
Background image

ورکشاپ آگاهی دهی از قانون اساسی برگزار گردید.

ورکشاپ دو روزه تحت عنوان «آگاهی دهی از قانون اساسی افغانستان» توسط کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی به همکاری اکادمی علوم افغانستان با اشتراک دکتر سید ابوبکر متقی عضو کمیسیون. . .

باز گشت به اخبار