جلسه هماهنگی به هدف تطبیق تعهدات کنفرانس جنیوا 2020 از سوی اداره امور با این کمیسیون از طریق آنلاین تدویر یافت

icoic_admin
پنجشنبه ۱۴۰۰/۴/۳ - ۷:۴۳
04

این جلسه با حضور قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون و رئیس کمیته تطبیق تعهدات کنفرانس جنیوا و دکتر محمد هارون ستانکزی، خلیل الله حبیبی، محمد ظریف عباسی و عبدالمنیر رحیمی اعضای کمیته در این کمیسیون میان عبدالسبحان رؤوف مشاور ارشد ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری و جاوید شکیب نماینده کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی که از طریق ویدیو کنفرانس دایر شد؛ پیرامون شریک سازی نظریات، چگونگی اجراآت، پیوند گزارش های ربعوار، ایجاد همآهنگی بیشتر میان ادارات، چالش‌های پیش‌رو به هدف تطبیق برنامه های آموزشی طرح شده، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

04

قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون در این کنفرانس در رابطه به پلان و پیشرفت فعالیت های کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی جهت تطبیق تعهدات کنفرانس جنیوا 2020 معلومات ارائه نموده و گفت که برخی از فعالیت های این کمیسیون عملی شده و متعهد است تا تمامی برنامه های خویش را به وقت و زمان تعیین شده نهایی نماید.

همچنان عبدالسبحان رؤوف مشاور ارشد ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری پیرامون فعالیت های ادارات ذیربط در کنفرانس جنیوا صحبت نموده و از ادارات خواست تا در قسمت تطبیق تعهدات، برنامه های خویش را عملی و گزارش فعالیت های شان را بهطور کتبی الی مورخ 5 سرطان سال 1400 به این اداره ارسال نمایند. موصوف علاوه کرد که در پلان کاری خویش اجرای هر فعالیت به طور ماهوار مشخص گردد.

قابل ذکر است که یکی از اهداف این کنفرانس متعهد ساختن حکومت افغانستان و جامعه جهانی به اهداف مشترک انکشافی برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴، هماهنگی برای همکاری های انکشافی و حصول اطمینان از حمایت مالی برای حکومت افغانستان می باشد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۹
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان"بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان" در اداره تنظیم امور زندان ها تدویر یافت

این سمینار از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با حضور داشت دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۳
Background image

یافته‌های نظارتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی از برخی پوهنتون‌های خصوصی با مقامات وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته شد

یافته های نظارتی کمیسیون نشان می دهد که ماده های ۴۲، ۴۵ و ۴۶ قانون اساسی، در شماری از پوهنتون های خصوصی در مرکز و ولایات نقض گردیده است.

بدین منظور جلسۀ تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۸
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان" مکلفیت پولیس ملی در تطبیق قانون اساسی افغانستان" در قوماندانی امنیه ولایت کابل دایر گردید

این سمینار با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی، متخصصین دیپارتمنت متذکره و شماری از افسران و سربازان. . .

باز گشت به اخبار