جلسه هماهنگی امور مسلکی کمیسیون تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی تدویر یافت

icoic_admin
دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۳ - ۸:۵۴
012

این جلسه با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید‌ ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد رئیس دفتر مقام کمیسیون و دُر محمد نظری مدیر اجرائیه منشی کمیسیون برگزاری شد.

در جلسه یاد شده پیرامون گزارش ماده های 79 و 97 قانون اساسی دیپارتمنت نظارت از اجراآت ادارات و موسسات دولتی، گزارش نظارتی از اداره اترا مبنی بر رعایت و عدم رعایت ماده های 6 و 22 قانون اساسی در خصوص شرکت های مخابراتی، نظریه حقوقی دیپارتمنت تشریح قانون اساسی و مشوره های حقوقی در خصوص وضعیت زندان ها و زندانیان و موضوعات متفرقه دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

012

نخست قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، از چگونگی تطبیق و عملی شدن مصوبات جلسات گذشته گزارش ارائه نمود که مورد تائید اعضای کمیسیون قرار گرفت.

منشی کمیسیون علاوه نمود، مطابق به ماده های 6 و 22 قانون اساسی، دولت ملکف به انکشاف متوازن در کشور می باشد و در این زمینه از مسئولین اداره اترا دعوت به عمل آید تا در مورد عدم عرضه خدمات شرکت های مخابراتی در برخی از ولسوالی های کشور معلومات ارائه نمایند.

سپس قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون و دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، نظریات و پشنهادات شان را در رابطه به موضوعات مطرح شده ارائه نموده و موضوع دیپارتمنت تشریح قانون اساسی و مشوره های حقوقی را جهت تکمیل شدن گزارش جدید، به جلسه بعدی محول نمودند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۶:۳۶
Background image

سلسله برنامه توزیع جزوه های قانون اساسی امروز در ریاست معارف شهر کابل پایان یافت

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، برنامه توزیع کتاب های جیبی قانون اساسی را به منظور دسترسی، آگاهی دهی و تشویق بخش های مختلف معارف شهر کابل راه اندازی نموده بود که امروز این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۶:۳۱
Background image

جلسه هماهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی برگزار شد

این جلسه با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید‌ ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد رئیس دفتر مقام کمیسیون، سنگر حسین زی رئیس دارالانشای. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۶:۱۶
Background image

جلسه کمیسیون  مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی دایر گردید

در این جلسه قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون، قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، دکتر عبدالله شفایی و دکتر سید ابوبکر متقی اعضای کمیسیون، سید علی کاظمی معین وزارت. . .

باز گشت به اخبار