جلسه همآهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برگزار شد

icoic_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۹:۴
18

این جلسه تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی، دکتر سید‌ ابوبکر متقی و دکتر عبدالله شفایی اعضای کمیسیون، اسرارالله همدرد رئیس دفتر مقام، سنگر حسین زی رئیس دارالانشاء، محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت بر تطبیق قانون اساسی بر اجراآت ادارات و مؤسسات غیر دولتی، خلیل الله حبیبی رئیس دیپارتمنت تشریح قانون اساسی و مشوره های حقوقی و محمد ظریف عباسی آمر پلان، نظارت، ارزیابی و ارتباط خارجه کمیسیون تدویر یافت.

در این جلسه روی موضوعات گزارش کاری ربع اول سال مالی 1400 دیپارتمنت نظارت بر تطبیق قانون اساسی بر اجراآت ادارات و مؤسسات غیر دولتی، فارمت واحد پیشنهاد تفاهمنامه های همکاری میان کمیسیون و ادارات، مسوده مشوره حقوقی کمیسیون در رابطه به جنایت علیه بشریت، طرح ایجاد مرکز تحقیقاتی قانون اساسی، مسوده مجلس کمیسیون در خصوص ماده های 10، 45 و 46 قانون اساسی و موضوعات متفرقه دیگر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

18

در جلسه امروز نخست، قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، از چگونگی تطبیق مصوبات جلسه گذشته گزارش ارائه نموده و همچنان اعضای جلسه گزارش کاری ربع اول سال مالی 1400 دیپارتمنت نظارت بر تطبیق قانون اساسی بر اجراآت ادارات و مؤسسات غیر دولتی که توسط محمد نادر علم رئیس این دیپارتمنت ارائه گردید، استماع نموده و هدایت دادند که پیرامون تکمیل شدن این گزارش هدایات لازم داده شد.

دکتر عبدالله شفایی عضو کمیسیون روی مسوده مشوره حقوقی کمیسیون در رابطه به جنایت علیه بشریت معلومات ارائه نمود و اعضای جلسه بعد از بحث و تبادل نظر گفتند که این موضوع به بحث و مداقه بیشتر نیاز دارد تا مستند سازی روی آن صورت گیرد.

سپس اعضای جلسه در رابطه به طرح ایجاد مرکز تحقیقاتی قانون اساسی کمیسیون صحبت نموده و فیصله شد که این موضوع بعد از توشیح قانون کمیسیون در یکی از جلسات این کمیسیون روی آن بحث صورت خواهد گرفت.

اعضای کمیسیون راجع به مسوده مجلس کمیسیون در خصوص ماده های 10، 45 و 46 قانون اساسی نظریات شان را شریک ساخته و این موضوع را جهت غنامندی و مستند سازی بیشتر به جلسه بعدی محول نمودند.

در ادامه محمد ظریف عباسی آمر پلان، نظارت، ارزیابی و ارتباط خارجه، فارمت واحد پیشنهاد تفاهمنامه های همکاری میان کمیسیون و ادارات را مطرح نمود که قابل توجه جلسه قرار گرفته و گفتند که تمام تفاهمنامه های کمیسیون بررسی شود تا از چگونگی آجراآت آن معلومات بدست آید همچنان در زمینه اعضای مجلس به آمریت پلان و مشاور حقوقی مقام وظیفه سپردند تا این طرح را نهایی نمایند.

در اخیر، اعضای جلسه پیرامون گزارش کمیته اخذ امتحان کارکنان برای کنفرانس تحقیقاتی کشور کوریای جنوبی، مقرره طرز تضمین معتمدین وزارت مالیه و طرزلعمل تکنالوژی معلوماتی کمیسیون بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۵:۵
Background image

فراخوان مشارکت دولتداری باز در باره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در  برنامه عمل ملی-3

فراخوان مشارکت دولتداری باز در باره جمع آوری موضوعات پیشنهادی اقشار مختلف جامعه جهت شمولیت در  برنامه عمل ملی-3

پروسه تدوین برنامه عمل ملی-3 مشارکت دولتداری باز دولت جمهوری اسلامی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۱۱:۲۹
Background image

پیام تبریکی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی

پیام تبریکی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید اضحی

هیئت رهبری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی فرا رسیدن عید سعید اضحی را حضور جلالتمآب محمد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۱۱:۸
Background image

یافته های نظارتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی از توقیف خانه کابل و محبس پلچرخی

یافته های نظارتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی از توقیف خانه کابل و محبس پلچرخی در مورد نقض و عدم رعایت مواد (24، 31،27، 75،33) قانون اساسی و مواد (461)کود جزا و مواد (100 و. . .

باز گشت به اخبار