جلسه همآهنگی امور مسلکی و اداری کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی برگزار شد.

icoic_admin
دوشنبه ۱۳۹۹/۹/۳ - ۴:۳۴
2-9-99

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی  قبل از ظهر روز یکشنبه  2 قوس 1399، تحت ریاست دکتر عبدالله شفایی عضو و وارسی کننده کمیسیون و با حضور دکتر سید‌‌ابوبکر متقی، قضاوتیار محمدعارف حافظ اعضای کمیسیون و اشتراک قانونپوه دکتر محمدقاسم هاشمزی رئیس کمیسیون از طریق وسایل ارتباط جمعی، څارنیالعبدالحلیم معرفت الماس مشاور حقوقی مقام، محترم اسرارالله همدرد رئیس دفتر مقام و محترم رحمت نور صدیقی وارسی کننده ریاست دارالانشای کمیسیون تشکیل جلسه داد.

2-8-99

جلسه با آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس منشی کمیسیون از چگونگی تطبیق مصوبات قبلی به جلسه گزارش ارائه نموده و روی موضوعات شامل آجندا در پرتو احکام قانون اساسی تصامیم ذیل اتخاذ گردید:

نخست، مسوده کمیته‌های کاری آمادگی تجلیل از هفته قانون اساسی جهت تطبیق اقدامات عملی در راستای تحقق طرح برگزاری تجلیل از هفته قانون اساسی که از طرف دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی به جلسه ارائه گردیده بود بعد از بحث و مداقه اعضای مجلس در اصول مورد تأیید قرار گرفت، فیصله گردید تا کمیته‌ای مرکب از رؤسای کمیته‌های هشت گانۀ تجلیل از هفته قانون اساسی تحت ریاست دکتر سیدابوبکر متقی عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی که هماهنگی فعالیت‌های کمیته‌های یادشده را نیز بعهده داشته باشد، ایجاد گردد.

سپس مسودۀ طرزالعمل توزیع، استفاده، نشر و محافظت از وسایل تکنالوژی معلوماتی و مخابراتی که از جانب کمیته مؤظف به جلسه ارائه شده بود، مورد مطالعه و بحث قرار گرفت، چنین فیصله گردید تا کمیته‌ای متشکل از مشاور حقوقی مقام، آمر پلان و آمر تکنالوژی معلوماتی ایجاد و کمیته مذکور طرزالعمل یادشده را از لحاظ حقوقی، محتوایی و تخنیکی  مورد مطالعه و بررسی قرار داده،  بعد از آوردن اصلاحات لازم جهت نهایی سازی به جلسه بعدی ارسال بدارند.

در اخیر به آمریت تکنالوژی معلوماتی وظیفه سپرده شد تا در راستای فرهنگ سازی مناسب و آموزش نحوه استفاده صحیح و بهینه از انترنت و وسایل تکنالوژیکی برای کارکنان کمیسیون بعد از نیازسنجی های اولیه برنامه های مرتبطی را طرح و تطبیق نماید.

جلسه با استدعا صلح دایمی در کشور اختتام یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۹:۲۵
Background image

جلسه همآهنگی پلان عمومی و پلان های‌عمل سال مالی 1400 کمیسیون برگزار شد

جلسه همآهنگی طرح پلان عمومی و پلان‌های عمل  (Action Plans) سال مالی 1400کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی امروز تحت ریاست دکتر سید ابوبکر متقی عضو کمیسیون و رئیس جلسه همآهنگی. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۵:۱۱
Background image

وزارت دفاع ملی از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی تجلیل به عمل آورد

این محفل با حضور داشت شاه محمود میاخیل معاون اول وزارت دفاع ملی، دکتر عبدالله شفایی عضو و وارسی کننده کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، نعمت الله احمدزی رئیس حقوق این وزارت،. . .

شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۷:۳۳
Background image

خلاصه ای متن سخنرانی دکتر سید ابوبکر متقی عضو کمیسیون و رئیس کمیته مرکزی برگزاری هفته تجلیل از قانون اساسی در مراسم هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی که در هوتل انترکانتیننتال برگزار شده بود.

بسم الله الرحمن الرحيم

بعد از تقدیم احترامات فايقة

آقایان و خانم ها خوش آمدید و صفا آوردید.

من شخص تشریفاتی نیستم، بناء نمی خواهم نام های تک تک شما را بگیرم زیرا همه ای شما بزرگ،. . .

باز گشت به اخبار