جلسه مشترک هماهنگی کمیسیون با ادارات دایر گردید.

icoic_admin
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۹:۴۶
006

بتاریخ 14 دلو سال جاری جلسه مشترک هماهنگی کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی تحت ریاست محترم قانونپوه دکتور محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون، با حضور داشت محترم دکتور عبدالله شفایی عضو کمیسیون و نماینده اداره امور ریاست جمهوری همچنان نمایندگان وزارتخانه های عدلیه، حج و اوقاف ، اطلاعات و فرهنگ، کار و امور اجتماعی، جلسه مشترک هماهنگی در بخش آگاهی دهی از قانون اساسی  در تالار جلسات کمیسیون برگزار شد.

نخست محترم قانونپوه دکتور محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون، پیرامون آگاهی دهی از قانون اساسی صحبت نموده افزود: قانون اساسی به شکلی آگاهی داده شود که مخالفت با مواد قانون نداشته و آگاهی عامه به نحو تنظیم گردد تا مثالهای عملی آن نیز گفته شده تا قانون به شکل درست آگاهی دهی وفهمانده شود،همچنان وی،  نقش ادارات مربوط را در حصه آگاهی دهی از قانون اساسی و نحوه تطبیق آن مهم خوانده و اشاره نمود که وزارت حج و اوقاف نقش بارز را در حصه آگاهی دهی از مواد قانون اساسی  توسط مساجد در مرکز و ولایات ایفاٌ می نماید، محترم دوکتور هاشمزی، در ادامه صحبت های خویش از وزارت اطلاعات و فرهنگ خواست تا در زمینه آگاهی دهی از قانون اساسی توسط تیاتر و سینما و رسانه های چاپی و تصویری،  آنرا به افکار عامه به نحوی که نیاز است، برسانند.  

002

سپس محترم دکتور عبدالله شفایی عضو کمیسیون،  قانون اساسی را مبنای تمام قوانین محتوا و اهمیت آنرا براهمیت قانون در جامعه خوانده و اشاره نمود: تا زمانیکه قانون را تبدیل به فرهنگ و در ضمیر و وجدان مردم وارد نکنیم، یک جامعه مرفه و منظم نخواهیم داشت. در ادامه وی روی چگونگی آگاهی دهی از قانون اساسی صحبت نموده واضافه کرد که؛ بخاطر آگاهی دهی از قانون باید از رسانه های صوتی و تصویری بیشتر استفاده کرد و نیز اشکال هنری همچون رسامی و خطاطی که تاثیر بیشتر روی اذهان عامه دارد تآیید کرد.

در ادامه، شریف رباطی نماینده وزارت حج و اوقاف در رابطه به شیوه آگاهی دهی قانون اساسی پرداخته و اشاره نمود: آگاهی از قانون اساسی وجیبه هر شهروند کشور می باشد که آن را رعایت نمایند.

 همچنان وی اضافه نمود، وزارت حج و اوقاف در تمام واحد های مرکز و ولایات خویش هفته تجلیل از قانون اساسی را برگزار نموده و می کوشیم تا از طریق مساجد در تمام ولایات کشور، قانون اساسی را برای شهروندان اذهان نمایم.

003

متعاقباً، نماینده محترم اداره امور ریاست جمهوری و وزارتخانه ها اطلاعات فرهنگ،عدلیه و کار و امور اجتماعی، هریک پیرامون آجندای جلسه صحبت نموده  و یادآور شدند که قانون اساسی  وظایف هر اداره را مشخص نموده است و ادارات نیز مکلف اند تا به آن عمل نمایند و در زمینه پیشنهاد نمودند که  کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی یک تفاهم نامه را میانِ  تمام وزارتخانه ها و ادارات دولت،  به امضاء رساند تا همه ادارات بر منبای آن متعهد گردند که گزارشات آگاهی دهی از مواد قانون اساسی را به  کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، در زمان مشخص ارائه نمایند.

در اخیر، محمد ضیا فرهمند ریئس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی، از اشتراک کنندگان به منظور همکاری شان در زمینه آگاهی دهی از قانون اساسی  سپاس گذاری نمود

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۱:۴۶
Background image

جلسه کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی برگزار شد.

 کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی بتاریخ 4 حوت سال روان تحت ریاست قانونپوه دکتور محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون با حضور اعضای آن کمیسیون تشکیل جلسه داد.

نخست، منشی کمیسیون از. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۹
Background image

نقض مواد قانون اساسی در ارگان های عدلی و قضایی.

 کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی بتاریخ 27 دلو سال روان تحت ریاست قضاوتیار محمد عارف حافظ  منشی کمیسیون، دکتور سید ابوبکر متقی عضوکمیسیون و نمایندگان ادارات ستره محکمه، لوی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۳
Background image

یافته های کمیسیون: نقض ماده 42 قانون اساسی توسط  وزارت مالیه کشور

 کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی بتاریخ 27 دلو سال روان تحت ریاست محترم قانونپوه دکتور محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون، محترم قضاوتیار محمد عارف حافظ  منشی کمیسیون، محترم دکتور. . .

باز گشت به اخبار