تجلیل از هفته قانون اساسی در ریاست عمومی امنیت ملی دایر گردید .

icoic_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۸:۱۲
001

 شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی قبل از ظهر روز یکشنبه 22 جدی، با حضورداشت محترم قضاوتیارمحمدعارف حافظ منشی وعضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، محترم تورن جنرال سید ظهور رسولی سر مشاور ریاست عمومی امنیت ملی وکارمندان ریاست عمومی امنیت ملی درتالار آن ریاست  برگزار شد.

سپس محترم قضاوتیارمحمدعارف حافظ منشی وعضو کمیسیون، به طور مختصر درمورد ماموریت و تشکیلات کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی، صحبت کرد و درادامه افزوده این قانون اساسی اصول، قواعد، و مکلفیت های دولت و رابطه آنها را با ملت تنظیم نموده و بر اساس همین قانون اساسی تفکیک قوا بوجود آمده که تمام قوانین و نظم در قانون اساسی جایگزین و پیش بینی شده است.ضمناً،در مورد فصل اول قانون اساسی کشور معلومات همه جانبه ارائه کرد.

همچنین محمد عارف حافظ، در جریان صحبت های خویش بیان نمود که به دلایل مسایل جنگ و نا امنی در کشور در حصه تطبیق قانون به مشکل مواجه بوده اما خوشبختانه همین نظام بر اساس همین قانون اساسی به پیشرفته و همه شهروندان و ملت باید مدافع آن باشیم.  

002

همچنان محترم حافظ، درجریان صحبت های خویش،نیروهای امنیتی افغانستان را پاسداران این قانون اساسی خوانده و اضافه نمود که عدالت اجتماعی یک اصل اساسی در قانون اساسی بود که سربازان امنیت ملی در راه تطبیق حاکمیت قانون ونوامیس ملی وطن حراست و دفاع می نمایند .»

متعاقباً، محترم سید ظهور سر مشاور امنیت ملی، در خصوص فصل دوم قانون اساسی در خصوص حقوق و وجایب اتباع بحث همه جانبه نموده و قانون اساسی را بالاترین قانون در سطح منطقه میباشد.

در ادامه ، محترم دگرمن هدایت الحق عضو مشاوریت امنیت ملی، پیرامون تاریخچه قانون اساسی پرداخته و افزود که  قانون اساسی در کشور از اهمیت خاص برخوردار بوده که ساختار دولت، حقوق اساسی و حقوق بشری افراد را مشخص می سازد.

در اخیر نصیر  احمد خان آژند آمر تعلیم و تربیه، در مورد اهمیت و جایگاه قانون اساسی و جایگاه تعلیم و تربیه را در پرتو قانون اساسی به بحث پرداخته و در زمینه افزود که ما باید در حصه تعلیم و تربیه فرزندان این ملت آگاهی دهی نموده و ایشان را با قوانین آشنا ساخته تا اهمیت وپیامد های آن را رعایت و این را یک فرض دانسته تا قانون اساسی را در ادارات و نهاد های تحصیلی و زمینه تطبیق آن را مهیا سازیم. مراسم با دعائیه خیر و فلای کشور خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱ - ۲۳:۲۷
Background image

از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت صنعت و تجارت تجلیل به عمل آمد.

مراسم تجلیل از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی قبل از ظهر روز چهارشنبه 2 دلو، با حضور داشت  محترم دکتور عبدالله شفایی عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، محترم عبدالکریم. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۸:۱۳
Background image

قاضی : تطبیق احکام این قانون اساسی و سایر قوانین، دفاع از استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت اراضی تآمین امنیت و قابلیت دفاعی کشور از وظایف دولت می باشد.

این موضوع را قضاوتیار محمدعارف حافظ منشی و عضو کمیسیون قانون اساسی، در محفلی به مناسبت از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی در تالار وزارت دفاع ملی، یاد آور شد.

در این محفل محترم. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۵۱
Background image

تجلیل از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان درکشور روسیه.

به ابتکار سفارت کبرای افغانستان در روسیه و همکاری انستیتوت شرق شناسی اکادمی علوم فدراتیف روسیه، از شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان ، بروز چهارشنبه 25 جدی  گرامیداشت به عمل. . .

باز گشت به اخبار