تجلیل از هفته قانون اساسی در ریاست عمومی امنیت ملی دایر گردید .

icoic_admin
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۸:۱۲
001

 شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی قبل از ظهر روز یکشنبه 22 جدی، با حضورداشت محترم قضاوتیارمحمدعارف حافظ منشی وعضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، محترم تورن جنرال سید ظهور رسولی سر مشاور ریاست عمومی امنیت ملی وکارمندان ریاست عمومی امنیت ملی درتالار آن ریاست  برگزار شد.

سپس محترم قضاوتیارمحمدعارف حافظ منشی وعضو کمیسیون، به طور مختصر درمورد ماموریت و تشکیلات کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی، صحبت کرد و درادامه افزوده این قانون اساسی اصول، قواعد، و مکلفیت های دولت و رابطه آنها را با ملت تنظیم نموده و بر اساس همین قانون اساسی تفکیک قوا بوجود آمده که تمام قوانین و نظم در قانون اساسی جایگزین و پیش بینی شده است.ضمناً،در مورد فصل اول قانون اساسی کشور معلومات همه جانبه ارائه کرد.

همچنین محمد عارف حافظ، در جریان صحبت های خویش بیان نمود که به دلایل مسایل جنگ و نا امنی در کشور در حصه تطبیق قانون به مشکل مواجه بوده اما خوشبختانه همین نظام بر اساس همین قانون اساسی به پیشرفته و همه شهروندان و ملت باید مدافع آن باشیم.  

002

همچنان محترم حافظ، درجریان صحبت های خویش،نیروهای امنیتی افغانستان را پاسداران این قانون اساسی خوانده و اضافه نمود که عدالت اجتماعی یک اصل اساسی در قانون اساسی بود که سربازان امنیت ملی در راه تطبیق حاکمیت قانون ونوامیس ملی وطن حراست و دفاع می نمایند .»

متعاقباً، محترم سید ظهور سر مشاور امنیت ملی، در خصوص فصل دوم قانون اساسی در خصوص حقوق و وجایب اتباع بحث همه جانبه نموده و قانون اساسی را بالاترین قانون در سطح منطقه میباشد.

در ادامه ، محترم دگرمن هدایت الحق عضو مشاوریت امنیت ملی، پیرامون تاریخچه قانون اساسی پرداخته و افزود که  قانون اساسی در کشور از اهمیت خاص برخوردار بوده که ساختار دولت، حقوق اساسی و حقوق بشری افراد را مشخص می سازد.

در اخیر نصیر  احمد خان آژند آمر تعلیم و تربیه، در مورد اهمیت و جایگاه قانون اساسی و جایگاه تعلیم و تربیه را در پرتو قانون اساسی به بحث پرداخته و در زمینه افزود که ما باید در حصه تعلیم و تربیه فرزندان این ملت آگاهی دهی نموده و ایشان را با قوانین آشنا ساخته تا اهمیت وپیامد های آن را رعایت و این را یک فرض دانسته تا قانون اساسی را در ادارات و نهاد های تحصیلی و زمینه تطبیق آن را مهیا سازیم. مراسم با دعائیه خیر و فلای کشور خاتمه یافت.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱/۴ - ۶:۳
Background image

پیام تسلیت بمناسبت درگذشت میرویس مرشد

با تأسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم که محترم میرویس مرشد مدیر محاسبه نقدی آمریت مالی و اداری ریاست عمومی دارالانشای کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، به اثر مریضی که عاید حالش بود،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۹
Background image

برگزاری سیمینار آگاهی از قانون اساسی در اداره ملی تنظیم امور آب

کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی سیمینار یک روزه را تحت عنوان « بررسی حقوق اساسی اتباع و رویکرد قانون اساسی افغانستان» قبل از ظهر روز دو‌شنبه 12 حوت 1398، به همکاری اداره ملی. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۷
Background image

جلسه کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی برگزار شد.

جلسۀ کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی امروز  مؤرخ 11 حوت سال روان تحت ریاست قانونپوه دکتور محمد قاسم هاشمزی رئیس کمیسیون؛ با حضور اعضای آن کمیسیون برگزار شد.

 درنخست، قضاوتیار. . .

باز گشت به اخبار