از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت کار و امور اجتماعی تجلیل به عمل آمد

icoic_admin
شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۵:۳۸
202

این محفل با حضور داشت هیئت رهبری وزارت کار و امور اجتماعی، دکتر محمد هارون ستانکزی رئیس دیپارتمنت مطالعه قوانین و دریافت تناقضات آنها با قانون اساسی کمیسیون، روئسا، آمرین و کارمندان در تالار کنفرانس های آن وزارت تدویر یافت.

نخست بشیر احمد ته‌ینج وزیر کار و امور اجتماعی ضمن سپاسگزاری از اشتراک مهمانان در محفل گفت که قانون اساسی یکی از بهترین‌ قوانین اساسی در سطح کشورهای منطقه و جهان می باشد. وی علاوه کرد که این سند ملی از دستآورد بزرگ مردم افغانستان در چند دهه اخیر است که صیانت از آن نیز مسؤولیت همگانی مردم می باشد.

0101

وزیر کار و امور اجتماعی اظهار داشت:"از برکت همین قانون است که ما امروز مالک یک نظام هستیم و به اساس همین قانون، تمام مردم از حقوق و امتیازات یکسان برخوردار اند. وی به ماده چهل و هشتم قانون اساسی اشاره نموده و گفت که بر اساس این ماده قانون، ایجاد شغل و کاهش بی‌کاری یکی از وظایف اساسی این وزارت بوده و تمام ادارات دیگر در همآهنگی با این وزارت، در از میان برداشتن چالش های بی‌کاری و ایجاد شغل، گام‌ بردارند تا از یک‌ طرف احکام این قانون تطبیق گردد و از سوی دیگر برای جوانان زمینه‌ای کار فراهم شود.

102

سپس دکتر محمد هارون ستانکزی رئیس دیپارتمنت مطالعه قوانین و دریافت تناقضات آنها با قانون اساسی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، در پیوند به قانون اساسی صحبت نموده، ضمن بر شمردن مزایا و معایب آن، قانون اساسی کشور را ملکیت مردم دانسته و پاس‌‌داری از آن را نیز از مکلفیت‌ های اساسی شهروندان خواند.

دکتر ستانکزی علاوه کرد:"این قانون، اسلامی ترین قانون اساسی در سطح کشورهای اسلامی منطقه بوده و یک قانون مردم محور می‌ باشد. بناءً در شرایط فعلی که مذاکرات صلح در جریان قرار دارد، حفظ نظام(جمهوریت) از اصول اساسی ماست و ما مکلف به تجلیل از ارزش‌ ها و اصول این قانون اساسی هستیم."

60

غلام مصطفی هارونی رئیس عمومی تقنین و بهبود شرایط کار، نیز در سخنرانی خویش،‌ قانون اساسی کشور را مادر تمام قوانین خواند و تمام ادارات را در تطبیق آن مسؤول دانست.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۵:۵
Background image

رؤسا و مشاور حقوقی مقام کمیسیون در سمینار آنلاین محکمه قانون اساسی کشور منگولیا اشتراک نمودند

این سمینار به هدف عملکرد قانون اساسی فراملی در روابط بین المللی معاصر و انسجام بیشتری محکمه قانون اساسی کشور منگولیا و نهاد های همتای آسیایی و اروپایی آن تدویر یافت.

در این سمینار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱ - ۵:۱۷
Background image

سرپرست کمیسیون با سرپرست وزارت امور خارجه کشور در دفتر کاری شان ملاقات نمود

دکتر سید ابوبکر متقی سرپرست کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه پیرامون گسترش روابط دو طرف، چالش ها و فعالیت های این کمیسیون بحث و. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۸:۱۰
Background image

سرپرست کمیسیون با معاون دوم ریاست الوزراء امارت اسلامی ملاقات نمود

دکتر سید ابوبکر متقی سرپرست کمیسیون در این ملاقات با مولوی عبدالسلام حنفی معاون دوم ریاست الوزرا که در دفتر کاری شان تدویر یافت همچنان دو طرف پیرامون اهمیت و جایگاه، مشکلات و فعالیت های. . .

باز گشت به اخبار