از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت صنعت و تجارت تجلیل به عمل آمد

icoic_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۴
060

این محفل با حضور داشت عبدالکریم ملکیار معین صنعت و تجارت وزارت صنعت و تجارت، محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، روئسا و کارکنان آن وزارت تدویر یافت.

نخست عبدالکریم ملکیار معین صنعت و تجارت این وزارت ضمن تشکری از اشتراک کننده گان محفل گفت که قانون اساسی فعلی با ارزش های دین مقدس اسلام مزین شده و هیچ موارد نیست که در مغایرت با ارزش های اسلامی قرار داشته باشد.

سپس محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون ضمن تشکری از برگزار کننده گان محفل پیرامون اهمیت قانون اساسی و تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی صحبت نموده و این روز را به تمام ملت افغانستان تبریک عرض نمود.

وی افزود، در کشور های دیگر جهت نظارت از قانون اساسی، شورای قانون اساسی و یا محاکم قانون اساسی وجود دارد و در افغانستان این مسوؤلیت به این کمیسیون سپرده شده است که وظایف نظارت، صیانت و تطبیق از اجراات قوه سه گانه دولت را به عهده دارد. همچنان برای دریافت تناقضات قوانین که از طرف قوه مقننه، قضائیه و اجرائیه برای این کمیسیون احاله می گردد، تفسیر صورت می گیرد.

موصوف همچنان در رابطه به نقش، ساختار، وظایف و صلاحیت های این کمیسیون نیز معلومات داد.

در اخیر محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون، قانون اساسی میناتوری شده کمیسیون را به معین این وزارت به طور تحفه اهدا نمود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۵:۵
Background image

رؤسا و مشاور حقوقی مقام کمیسیون در سمینار آنلاین محکمه قانون اساسی کشور منگولیا اشتراک نمودند

این سمینار به هدف عملکرد قانون اساسی فراملی در روابط بین المللی معاصر و انسجام بیشتری محکمه قانون اساسی کشور منگولیا و نهاد های همتای آسیایی و اروپایی آن تدویر یافت.

در این سمینار. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱ - ۵:۱۷
Background image

سرپرست کمیسیون با سرپرست وزارت امور خارجه کشور در دفتر کاری شان ملاقات نمود

دکتر سید ابوبکر متقی سرپرست کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه پیرامون گسترش روابط دو طرف، چالش ها و فعالیت های این کمیسیون بحث و. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۸:۱۰
Background image

سرپرست کمیسیون با معاون دوم ریاست الوزراء امارت اسلامی ملاقات نمود

دکتر سید ابوبکر متقی سرپرست کمیسیون در این ملاقات با مولوی عبدالسلام حنفی معاون دوم ریاست الوزرا که در دفتر کاری شان تدویر یافت همچنان دو طرف پیرامون اهمیت و جایگاه، مشکلات و فعالیت های. . .

باز گشت به اخبار