از هفدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی در وزارت صنعت و تجارت تجلیل به عمل آمد

icoic_admin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۴
060

این محفل با حضور داشت عبدالکریم ملکیار معین صنعت و تجارت وزارت صنعت و تجارت، محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، روئسا و کارکنان آن وزارت تدویر یافت.

نخست عبدالکریم ملکیار معین صنعت و تجارت این وزارت ضمن تشکری از اشتراک کننده گان محفل گفت که قانون اساسی فعلی با ارزش های دین مقدس اسلام مزین شده و هیچ موارد نیست که در مغایرت با ارزش های اسلامی قرار داشته باشد.

سپس محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون ضمن تشکری از برگزار کننده گان محفل پیرامون اهمیت قانون اساسی و تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی صحبت نموده و این روز را به تمام ملت افغانستان تبریک عرض نمود.

وی افزود، در کشور های دیگر جهت نظارت از قانون اساسی، شورای قانون اساسی و یا محاکم قانون اساسی وجود دارد و در افغانستان این مسوؤلیت به این کمیسیون سپرده شده است که وظایف نظارت، صیانت و تطبیق از اجراات قوه سه گانه دولت را به عهده دارد. همچنان برای دریافت تناقضات قوانین که از طرف قوه مقننه، قضائیه و اجرائیه برای این کمیسیون احاله می گردد، تفسیر صورت می گیرد.

موصوف همچنان در رابطه به نقش، ساختار، وظایف و صلاحیت های این کمیسیون نیز معلومات داد.

در اخیر محمد نادر علم رئیس دیپارتمنت نظارت از اجراات ادارات غیر دولتی کمیسیون، قانون اساسی میناتوری شده کمیسیون را به معین این وزارت به طور تحفه اهدا نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۹
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان"بررسی حقوق اساسی اتباع در قانون اساسی افغانستان" در اداره تنظیم امور زندان ها تدویر یافت

این سمینار از سوی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی با حضور داشت دکتر سید آقا موسوی نژاد رئیس تدقیق فرامین اداره تنظیم امور زندان ها، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۸:۳۳
Background image

یافته‌های نظارتی کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی از برخی پوهنتون‌های خصوصی با مقامات وزارت تحصیلات عالی شریک ساخته شد

یافته های نظارتی کمیسیون نشان می دهد که ماده های ۴۲، ۴۵ و ۴۶ قانون اساسی، در شماری از پوهنتون های خصوصی در مرکز و ولایات نقض گردیده است.

بدین منظور جلسۀ تحت ریاست قانونپوه دکتر محمد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ - ۱۱:۸
Background image

سمینار آگاهی دهی از قانون اساسی تحت عنوان" مکلفیت پولیس ملی در تطبیق قانون اساسی افغانستان" در قوماندانی امنیه ولایت کابل دایر گردید

این سمینار با حضور داشت قضاوتیار محمد عارف حافظ عضو و منشی کمیسیون، محمد ضیاء فرهمند رئیس دیپارتمنت ارتباط و آگاهی از قانون اساسی، متخصصین دیپارتمنت متذکره و شماری از افسران و سربازان. . .

باز گشت به اخبار