گرامی‌داشت از هفته تصویب قانون اساسی در وزارت تحصیلات عالی

گرامی‌داشت از هفته تصویب قانون اساسی در وزارت تحصیلات عالی

به منظور تجلیل از چهاردهمین سالروز تصویب قانون اساسی محفلی با حضور  محترم قضاوتبیار محمد عارف حافظ سرپرست معاونیت و عضو کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی، محترم دکتور نجیب الله خواجه‌عمری وزیر تحصیلات عالی و هیأت رهبری آن وزارت در تالار پوهاند امین برگزار گردید.   

محفل با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید و بخش سرود ملی آغاز شد.  

در گام نخست، وزیر محترم تحصیلات عالی در سخنان افتتاحیه خود، ضمن اهمیت قانون گرایی در کشور  از کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی ابراز امتنان نمود که با برگزاری همچو محافلی زمینه را برای نهادینه سازی قانون گرایی و آگاهی هموطنان از قانون اساسی فراهم می سازد.

وی علاوه نمود که وزارت تحصیلات عالی در راستای نظارت از تطبیق قانون اساسی آماده هر گونه همکاری با کمیسیون می باشد.

متعاقباً محترم قضاوتیار محمد عارف حافظ سرپرست معاونیت کمیسیون، ضمن یاد آوری مختصر از دست آورد های کمیسیون مستقل نظارت بر تطبیق قانون اساسی در مورد نقش این کمیسیون در راستای تحکیم قانون اساسی به اشتراک کنند گان معلومات همه جانبه ارائه نمود.

وی تجلیل از هفته قانون اساسی را یک فرصت خوب برای آگاهی هموطنان از قانون اساسی خواند و علاوه نمود که مردم باید از قانون اساسی آگاهی همه جانبه داشته باشند.

متعاقباْ محترم احمد سیر مهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی  پيرامون ضرورت تجلیل از هفته قانون اساسی و برنامه های که قرار است در این راستا عملی شود، صحبت نموده و از نماینده‌گان ادارات مربوطه خواست که برای برگزاری شکوهمند این هفته در ادارت شان با کمیسیون همکاری همه جانبه نمایند.